Aktuality‎ > ‎

Alejsbor

přidáno: 29. 11. 2012 0:30, autor: Jan Horalek   [ aktualizováno 29. 11. 2012 1:01 ]
Alejsbor - pěvecký  sbor Gymnázia Nad Alejí má letošní podzim napilno. Přijali jsme totiž pozvání k  předvánoční cestě do malého městečka Allouville – Bellefosse v Normandii. Ještě než 5.12. odjedeme,
museli jsme rozšířit náš repertoár o několik nových skladeb duchovních, několik dalších českých lidových písní, dokončili jsme studium Ebenovy Truvérské mše a oprášili ty nejhezčí koledy, které jsme v průběhu posledních let zpívali na vánočních koncertech v gymnáziu. Aby byl program pestřejší, přizvali jsme k účinkování tři studenty oktávy, instrumentalisty, kteří s námi úspěšně hráli již v dřívějších letech.

Takovou generálkou na vystoupení v cizině byl náš výměnný koncert v Českém Krumlově. Poprvé jsme se setkali s tamním gymnaziálním sborem v květnu letošního roku na našem koncertě v Českém muzeu hudby na Malé Straně. Oba koncerty přinesly radost nejen zpěvákům ale snad i posluchačům, navíc jsme našli v repertoáru stejné písně, takže jsme si mohli zazpívat i společně.
 
Vrcholem hudebního roku 2012 bude u nás již tradiční vánoční koncert Gymnázia Nad Alejí, který se koná v neděli 16.12. 2012 v jídelně školy. Na začátku krátce vystoupí Alejsbor, ale hlavní součástí koncertu je už podeváté Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby, v níž účinkují studenti současní i bývalí, profesoři a také rodiče. Každoročně se k nám připojují i další zpěváci, kteří využívají možnosti prostě přijít a „Rybovku“si zazpívat.

Ráda bych Vás přizvala také, přijďte, ať už jako posluchači, nebo zpěváci.
Těšíme se na vás.
                                                                Za Alejsbor Helena Brdičková
ą
Jan Horalek,
29. 11. 2012 0:30