Aktuality‎ > ‎

Olympiáda v německém jazyce, krajské kolo Praha

přidáno: 3. 3. 2016 6:01, autor: Jan Horalek   [ aktualizováno 3. 3. 2016 6:16 ]
Celopražské kolo Olympiády v německém jazyce pro základní školy a nižší třídy gymnázií se tentokrát konalo 23. února 2016 na Gymnáziu, Nad Alejí 1952, v Praze 6.

Všichni byli srdečně přivítáni na úvodním společném setkání ředitelem školy Jiřím Bendou, vedoucí předmětové komise němčiny paní PhDr. A. Svitákovou a zástupcem Domu dětí a mládeže Prahy 6 Mgr. J. Podlahou. Nechyběli zde ani členové porot - paní L. Seifertová, S. Rychtářová, V. Vojtášková (kategorie II. A), paní I. Urbanová, Z. Csemy (kategorie II. B), paní L. Sekalová, E. Šulcová a pan J. Hájek (kategorie II. C).

Počet přihlášených byl hojný, protože z celé Prahy, i z těch nejodlehlejších končin, se sešlo 29 nadaných němčinářů. Poroty se radovaly z bravurních výsledků v poslechu i v konverzační části.
Nakonec 3 nejlepší z nejlepších z každé kategorie - J.D.C.Sanchez, J. Scalabroni, P. Malčeková, byli oceněni diplomy, hodnotnými poukázkami na knížky, četbou pro mládež od nakladatelství Hueber, všichni účastníci od DDM Prahy 6 obdrželi Pamětní list.
 
Závěrem porotci i organizátoři poděkovali soutěžícím za pěkné výkony a příjemně strávené dopoledne.

                                                                                            Lada Boháčová