Výuka

Gymnázium, Praha 6, Nad Alejí 1952 je všeobecně zaměřená škola, která připravuje studenty především
k vysokoškolskému studiu (úspěšnost absolventů při přijímacím řízení na vysoké školy je stabilně vysoká)
a nabízí rozšířený program v anglickém jazyce
s možností vykonat v průběhu studia mezinárodně platné cambridgeské zkoušky různého stupně (FCE, CAE).

Vysoká úroveň vzdělání, kterou naše gymnázium poskytuje, je dána kvalitním pedagogickým zázemím.
ve svém oboru. Zkušení učitelé spolupracují
s různými profesními organizacemi a nakladatelstvími, mnozí působí jako fakultní učitelé. Ve škole vyučují američtí lektoři, externě spolupracují i rodilí mluvčí ostatních cizích jazyků a učitelé některých odborných předmětů. Kvalitní pedagogický sbor dává absolventům pevné základy pro další studium i pro praktický život.

Škola vzdělává studenty ve čtyřletém (od vzniku školy v roce 1984) a osmiletém cyklu (od roku 1994).
Od školního roku 2007/08
se studenti gymnázia učí podle našeho školního vzdělávacího programu „Alejí ke vzdělání“. Základem všech učebních programů je skloubení náročného středoškolského učebního plánu s moderními metodami a přístupy rozvíjejícími samostatné tvůrčí myšlení při individuálním i týmovém řešení problémů.

Zřizovatelem gymnázia je Magistrát hl. města Prahy.
IČ školy: 49625446
IZO školy: 049625446
REDIZO: 600005771

Informace o studentských průkazech - kartách ISIC
(odkaz do sekce, kde je uveden podrobný popis objednávání a prodlužování platnosti karet)

Časový rozvrh vyučovacích hodin
Třídy ve školním roce 2016/2017

Budova školy

Gymnázium Nad Alejí se nachází v klidném a čistém prostředí sídliště Petřiny, nedaleko obory Hvězda. Komplex školy tvoří hlavní budova, sportovní blok, administrativní část, školní jídelna a ubytovna pro zahraniční lektory. Součástí areálu je venkovní sportoviště, v roce 2006 byla dokončena jeho celková rekonstrukce.

Výtah

Za zapůjčení klíče od výtahu škola od studentů účtuje vratnou zálohu ve výši 300 Kč. Klíče půjčujeme pouze studentům v rekonvalescenci po úrazech, dlouhodobě zapůjčujeme studentům s fyzickým hendikepem.

Dopravní dostupnost prostřednictvím MHD

• metro trasa A - stanice Petřiny
  • tramvaje 1 a 2 - zastávka Petřiny
  • autobusy 108, 164, 168, 191 - zastávka Petřiny

Vybavení školy

• odborné učebny a laboratoře biologie, chemie a fyziky
  • učebna PG vybavená výpočetní technikou a promítáním
  • odborné učebny dějepisu, společenských věd a zeměpisu
  • 4 odborné učebny jsou vybaveny promítací technikou
  • 8 učeben je vybaveno velkoplošnými plazmovými panely
  • 5 učeben má instalované interaktivní tabule
  • malý divadelní sál s promítáním a ozvučením "5.1"
  • výtvarný ateliér a grafická dílna
  • multifunkční hřiště s běžeckou dráhou
  • 2 tělocvičny a posilovna s boulderingovou horolezeckou stěnou
  • česká a anglická knihovna
  • studovna a studentský klub s občerstvením a WiFi připojením k internetu

Profesorský sbor

Dobrá úroveň vzdělání, kterou škola poskytuje, je dána kvalitním pedagogickým zázemím. Ve všech předmětových komisích dbají vyučující na zvyšování odbornosti a doplňování nových informací ve svém oboru. Zkušení učitelé spolupracují s různými profesními organizacemi a nakladatelstvími, mnozí učitelé působí jako fakultní učitelé.

Ve škole vyučuje několik amerických lektorů, externě spolupracují rodilí mluvčí německého, španělského a francouzského jazyka a učitelé některých odborných předmětů (ekonomie, programování aj.).

Akce a projekty organizované školou

• zahraniční studijní a poznávací pobyty (Velká Británie, Holandsko, Německo)
  • týdenní seznamovací pobyty pro studenty primy a 1. ročníku
  • týdenní kurz anglického jazyka pro studenty sekundy, prezentace o kurzu