CTY kurzy 2014/15 - registrace se zatím odkládá

přidáno: 30. 6. 2014 8:44, autor: Zuzana Stiborkova   [ aktualizováno 30. 6. 2014 8:45 ]

AFCSLS  odkládá  registrace do kurzů CTYOnline pro další školní rok Registrace budou zahájeny počátkem září za předpokladu, že česká vláda podpoří založení Centra pro talentovanou mládež (CTY CE) v České republice ve spolupráci s Center for Talented Youth (CTY) při americké univerzitě Johns Hopkins.

AFCSLS a místní sponzoři jsou připraveni se na financování CTY CE spolupodílet, jsou však jednotní v názoru, že klíčová kompetence a závazek pro tento projekt je na straně státu, konkrétně MŠMT.  Stejně se vyjadřují i zástupci státní správy, kteří byli o projektu informováni. 

Zástupci AFCSLS našli podporu u řady poslanců, senátorů, ředitelů středních škol, rodičů, studentů, kteří vyjádřili projektu podporu.

AFCSLS usiluje o získání podpory ministra školství, mládeže a tělovýchovy pro založení Centra pro talentovanou mládež, člena mezinárodní sítě CTY Johns Hopkins, právě v České republice. Informace o výsledku jednání a možnostech registrace bude poskytnuta školám, žákům a rodičům nejpozději do konce července 2014. 

Plné znění tiskové zprávy je v příloze.

Tisková zpráva je také na facebooku www.facebook.com/AFCSLS a studenti založili petici http://www.peticie.com/chceme_cty.