Letní akademie Discover

přidáno: 30. 6. 2014 7:32, autor: Zuzana Stiborkova   [ aktualizováno 30. 6. 2014 7:32 ]
Discover je týdenní letní akademie pro středoškoláky všech ročníků. Na dopoledních kurzech formou debaty, experimentů a her přemýšlí o tématech, která je zajímají, a mohou si vyzkoušet obory, o jejichž studiu na vysoké škole uvažují. Nabízíme kurzy ekonomie, literatury, historie, matematiky, neurovědy, psychologie, práva a mnoho dalších. Na odpoledních workshopech se účastníci dozvídají o studiu v zahraničí, diskutují o tématech jako vegetariánství nebo rasismus, zkouší si na vlastní kůži slavné psychologické experimenty nebo si třeba povídají o business modelu Coca-Coly. Lektory jsou čeští a slovenští absolventi univerzit jako Oxford, Cambridge nebo Harvard.

Letošní ročník Discoveru se koná 27.7.-3.8. v Podskalie u Považské Bystrice. Akademii organizujeme jako dobrovolníci ve svém volném čase. Díky tomu, a díky podpoře od vzdělávací nadace LEAF jde účastnický poplatek 150 Euro pouze na stravu a ubytování, zatímco podobné akce v zahraničí stojí několik tisíc liber nebo dolarů.

Náš web je http://discover.sda.sk/ a článek jedné z našich absolventek v týdeníku Respekt najdete na stránce http://respekt.ihned.cz/c1-60439390-na-letni-skole-discover.

Matěj Bajgar (absolvent Oxford University a na akademii lektor ekonomie)
Ċ
Zuzana Stiborkova,
30. 6. 2014 7:32