Programy na duben od Fulbrightovy komise a další informace

přidáno: 5. 4. 2017 7:17, autor: Zuzana Stiborkova   [ aktualizováno 5. 4. 2017 10:51 ]
Program najdete v příloze.

Zároveň připomínáme uzávěrky nejdůležitějších stipendijních programů, které podporují talentované studenty na jejich cestě na americké a další zahraniční univezity. Uzávěrka přihlášek do programu Scholarship od Bakala Foundation, kam by se měli hlásit studenti už v předposlením ročníku, je 15. května, viz http://www.bakalafoundation.org/vzdelani/scholarship/.
Uzávěrka programu Univerzity od Kellner Family Foundation, kde dávají přednost spíše už přijatým studentům, tedy těm v posledních ročnících, je 31. května, viz http://www.kellnerfoundation.cz/univerzity/granty/jak-pozadat-o-financni-grant.

S předstihem také oznamujeme, že 16. května do Prahy zavítají pracovníci přijímacích kanceláří několika nejlepších amerických univerzit, konkrétně Princetonu, Columbie, Dartmouth, Northwestern a Vanderbildu. Prezentace pro studenty a širokou veřejnost bude od 18 do 20 hodin v Americkém centru.

Dále zájemcům o studium v zahraničí doporučujeme k přečtení článek pro Forbes od prof. Haláčka z PORGu kde přesně popsal, co přijetí na prestižní univerzitu vyžaduje, http://www.forbes.cz/z-ceska-na-stanford-navod-jak-se-dostat-na-prestizni-univerzitu-v-usa/. Rozhovor s Bárou Davidovou můžete vidět na DVTV, https://video.aktualne.cz/dvtv/dostala-se-mezi-nejlepsi-na-stanford-mi-pomohly-i-dobrovolni/r~cb4ce52e10d511e7a70b002590604f2e/, nebo Seznamu, https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/jak-se-dostat-na-stanford-osmnactileta-ceska-mluvi-o-prijeti-na-prestizni-skolu-29427


Ċ
Zuzana Stiborkova,
5. 4. 2017 7:17