Studovat v zahraničí

V této sekci naleznete materiály, které se týkají následujících oblastí:

  • spolupráce se zahraničními institucemi
  • nabídky studia v zahraničí
  • stipendijní programy

Výchovný poradce pro studenty, kteří uvažují o středoškolském nebo vysokoškolském studiu v zahraničí a pro výměnné studenty je  prof. Sheldon Kim. Pokud potřebujete pro zahraniční školu posudek/doporučení/hodnocení, je třeba o ně požádat výchovného poradce s dostatečným předstihem před termínem odevzdání (nejméně 2 týdny). Administrativní úkony (přerušení studia) vyřizuje ředitel gymnázia.

Vážení studenti a rodiče,

blíží se termín, kdy otevřeme registrace do dalšího semestru CTM Online. Rádi bychom Vás poprosili, zda byste předali informace o možnostech online studia svým studentům, kteří vynikají v nějakém předmětu. Prostřednictvím online vzdělávání v angličtině s instruktorem se studenti mohou věnovat tématu, které je zajímá a baví.

Už od 13. května si studenti mohou vybrat z nabídky desítek kurzů nejrůznějších témat a zaměření. Mohou tak rozvíjet nejen svou angličtinu, ale i znalosti v oboru, který budou chtít i po střední škole dále studovat.

Centrum pro talentovanou mládež je virtuální školou, která nabízí online kurzy špičkové kvality s profesionálními instruktory, kteří provází studenty studiem, poskytují zpětnou vazbu a dohlíží na rozvoj studenta. Online studium není jednorázovou záležitostí. Studenti mají možnost postupovat od jednodušších kurzů ke složitějším a dospět tak třeba až k mezinárodní oborové Advanced Placement zkoušce, která jim pomůže při přijímacím řízení na univerzity v Čechách i v zahraničí.

Studovat online kurzy mohou děti od 11 let až po studenty vyšších ročníků. Nováčky v online studiu můžeme ujistit, že se nemusejí bát angličtiny ani nové zkušenosti s interaktivním studiem. Připravili jsme pro ně ukázku z kurzů CTM Junior program, mohou se podívat, jak intuitivní a přehledné studium je.

Jako v předchozích letech, i letos přislíbilo MŠMT stipendia, a to pro 250 studentů – 4 000 Kč pro jednoho studenta. Vše o registracích a stipendiích najdete zde.
Všechny informace najdete na našem webu, kam doplňujeme aktuální informace.

A teď ještě to nejdůležitější v bodech:

  • registrace do CTM Online otevíráme 13. května a uzavíráme 20. září 2019
  • podzimní semestr začíná v říjnu 2019
  • studenti od 11 let po maturitu si mohou vybírat z desítek online kurzů v angličtině nejrůznějších zaměření a témat
  • pro prvních 250 studentů přislíbilo MŠMT stipendium ve výši 4 000 Kč, pro více informací sledujte web

Děkujeme za Vaši podporu a pomoc při šíření informace o registracích. Informační materiály, plakáty a letáčky Vám rádi zašleme – na Vaše vyžádání.

Přejeme Vám krásné dny,

Jeanne Bočková c/o
ředitelka Centra pro talentovanou mládež
tel. +420 603 442 040
e-mail: jeanne.bockova@ctm-academy.org

Sheldon Kim
e-mail: sheldon.kim@alej.cz