Studovat v zahraničí

V této sekci naleznete materiály, které se týkají následujících oblastí:

  • spolupráce se zahraničními institucemi
  • nabídky studia v zahraničí
  • stipendijní programy

Výchovný poradce pro studenty, kteří uvažují o středoškolském nebo vysokoškolském studiu v zahraničí a pro výměnné studenty je  prof. Sheldon Kim. Pokud potřebujete pro zahraniční školu posudek / doporučení / hodnocení, je třeba o ně požádat výchovného poradce s dostatečným předstihem před termínem odevzdání (nejméně 2 týdny). Administrativní úkony (přerušení studia) vyřizuje ředitel gymnázia.


Zapojte se do CTM Online s celou třídou nebo školou

S CTM spolupracují desítky škol po celé republice, možná i ta Vaše. Forem spolupráce je celá řada. Každé škole připravujeme individuální nabídku na míru, tak, abychom pokryly potřeby školy v online vzdělávání a poskytly nové možnosti studentům i pedagogům.

Literature. Literacy and Critical Thinking – mezioborový online kurz pro školy

Mezi nejžádanější programy patří online kurz Literature, Literacy and Critical Thinking pro studenty vyšších ročníků středních škol. Tento online kurz učí pedagogové ze škol, které proškolíme a poskytneme jim nástroj, jak se studenty pracovat, včetně všech podkladů. Jedná se o propracovaný kurz, v angličtině, který je vhodný pro projektové dny, hodiny angličtiny či jako doplněk hodin literatury.

V letošním školním roce využívají tento kurz například Gymnázium PORG, Gymnázium Masarykovo náměstí Zlín, Gymnázium Jaroslava Seiferta Praha, Gymnázium Broumov, SPŠ Rožnov pod Radhoštěm a další školy. Připojte se k nim příští školní rok i Vy!

Rádi bychom Vám o všech možnostech spolupráce řekli víc, pokud Vás láká cokoli z naší nabídky, obraťte se na nás na e-mailu: info@ctm-academy.org.

Vážení studenti a rodiče,

rádi se s Vámi podělíme o dobrou zprávu. Získali jsme jako v minulých letech, stipendia pro CTM od MŠMT v rámci podpory nadaných žáků. CTM tedy přidělí tato stipendia z dotace MŠMT:

1/ 150 stipendií ve výši 4.000 Kč poskytneme studentům v kurzech, jejichž cena přesahuje 7.000 Kč (tedy od částky 7.001 Kč a výše, kurzy s vyšší náročností obsahu i času, kurzy připravující na mezinárodní AP zkoušky)
2/ 160 stipendií ve výši 2.500 Kč poskytneme studentům v kurzech,jejichž cena je max 7.000 Kč (kurzy v nabídce Junior Online program, kurzy s kratší časovou dotací i nižší náročností)

Veškeré podmínky pro stipendia najdete na webu v sekci Registrace. Všechny jsou podmíněny tím, že MŠMT vyplatí CTM částku ve slíbené výši.

Zahájení registrací 18. května 2020

Už za pár dní otevíráme registrace do programu CTM Online. Studenti si mohou vybírat z katalogu kurzů, který jsme letos rozšířili o řadu novinek. Za zmínku stojí nové kurzy z oblasti IT a programování, biologie, čínštiny či filosofie. Věříme, že v katalogu kurzů si vybere opravdu každý student dle svého zájmu o obor a chutí vzdělávat se v angličtině.

Sheldon Kim
e-mail: sheldon.kim@alej.cz

 

Přejít nahoru