Studovat v zahraničí

V této sekci naleznete materiály, které se týkají následujících oblastí:

  • spolupráce se zahraničními institucemi
  • nabídky studia v zahraničí
  • stipendijní programy

Výchovný poradce pro studenty, kteří uvažují o středoškolském nebo vysokoškolském studiu v zahraničí a pro výměnné studenty je  prof. Sheldon Kim. Pokud potřebujete pro zahraniční školu posudek / doporučení / hodnocení, je třeba o ně požádat výchovného poradce s dostatečným předstihem před termínem odevzdání (nejméně 2 týdny). Administrativní úkony (přerušení studia) vyřizuje ředitel gymnázia.

Vážení studenti a rodiče,

rádi se s Vámi podělíme o dobrou zprávu. Získali jsme jako v minulých letech, stipendia pro CTM od MŠMT v rámci podpory nadaných žáků. CTM tedy přidělí tato stipendia z dotace MŠMT:

1/ 150 stipendií ve výši 4.000 Kč poskytneme studentům v kurzech, jejichž cena přesahuje 7.000 Kč (tedy od částky 7.001 Kč a výše, kurzy s vyšší náročností obsahu i času, kurzy připravující na mezinárodní AP zkoušky)
2/ 160 stipendií ve výši 2.500 Kč poskytneme studentům v kurzech,jejichž cena je max 7.000 Kč (kurzy v nabídce Junior Online program, kurzy s kratší časovou dotací i nižší náročností)

Veškeré podmínky pro stipendia najdete na webu v sekci Registrace. Všechny jsou podmíněny tím, že MŠMT vyplatí CTM částku ve slíbené výši.

Zahájení registrací 18. května 2020

Už za pár dní otevíráme registrace do programu CTM Online. Studenti si mohou vybírat z katalogu kurzů, který jsme letos rozšířili o řadu novinek. Za zmínku stojí nové kurzy z oblasti IT a programování, biologie, čínštiny či filosofie. Věříme, že v katalogu kurzů si vybere opravdu každý student dle svého zájmu o obor a chutí vzdělávat se v angličtině.

Sheldon Kim
e-mail: sheldon.kim@alej.cz