Aktuality

Třídní schůzky

se konají ve středu 14. dubna od 17.00 hod. online formou.


Competitions: Colmcille 1500 at GNA

Essay_Colmcille_1500_at_GNA (pdf)

Poetry_Colmcille_1500_at_GNA (pdf)


Předkolo volby seminářů pro příští školní rok

Informace k volbě naleznete zde, nabídku seminářů naleznete zde.
Veškeré materiály obdrželi studenti e-mailem dne 3. 2. 2021. Volba bude probíhat elektronicky do 12. 2. 2021

Sbírka víček pro Nikyho byla ukončena


Informace k bariérovým testům FCE a CAE

Rádi bychom Vás informovali, že bariérové testy na zkoušku FCE pro studenty SEXTY A, SEXTY B, 2.A a 3.A (A2) jsou naplánovány na 2. 2. a 3. 2. 2021. Tyto testy jsou povinné a jejich výsledek bude určující pro přijetí do semináře CAE, budete-li se do něj chtít přihlásit v příštím školním roce.

Jakou formou testy proběhnou Vás budeme informovat na konci ledna, neboť v současné chvíli nevíme, jaká budou hygienická opatření.

Pokud budeme ve stupnici PSA číslo 5, budou zkoušky zajištěny prostřednictvím PARK Cambridge buď v jejich prostorách nebo online, budeme-li ve stupni 4 a níže, budou bariérové testy na naší škole za dodržení všech platných vládních a hygienických nařízení.

Studentům, kteří by měli konat bariérové testy na úrovni FCE již byl zaslán email – prosíme o kontrolu zaslaných příloh, zda vše souhlasí. Pokud některý student nebude v době konání bariérových testů ve škole, je potřeba o tom informovat prof. Cianci a napsat důvod – např. studium v zahraničí, plánovaná operace, apod. Pro tyto případy bude později vyhlášen náhradní termín.

Pokud již někdo zkoušku FCE má, je potřeba toto potvrdit prof Cianci. V tomto případě není nutné FCE bariérový test psát.

Má-li někdo z kandidátů zájem konat na jaře zkoušku CAE místo FCE, je možné se nahlásit na CAE bariérový test, bude tím vyřazen z FCE bariér. testu a zapsán na CAE bariér. test, který se bude konat 24. 2. 2021, informace předá prof. Sheldon Kim.

CAE bariérový test je povinný pro všechny studenty, kteří chodí na CAE seminář, tj. vybraní studenti z 03.A a 07.A (informac byly uvedeny v zaslaném emailu).

Mají-li někteří studenti ze SEPTIMY A, SEPTIMY B nebo 3.A zájem o FCE nebo CAE bariérový test z důvodu, že zkoušku ještě nemají a chtěli by ji na jaře složit prostřednictvím naší školy, prosím, aby se neprodleně nahlásili prof. Cianci.

Pokud někdo potřebuje ke konání zkoušky speciální potřeby (zvětšení písma, delší čas, apod.), je nutné toto také nahlásit předem.

Prosímo o zaslání všech výše uvedených informací na tento email: helena.cianci@alej.cz

 


Baví vás online studium? Chcete se zlepšit v angličtině? A chcete jít ještě dál v předmětech, které vás nejvíc zajímají? Nebo se připravit na studium v zahraničí?

Prohlédněte si katalog kurzů CTM Online. Studujete online, v angličtině, s invidiuální pomocí od instruktora. Ať už jste vášnivý hráč PC her, budoucí lékař, nadšený čtenář, zapálený vědec, začínající programátor nebo milovník historie – u CTM si vybere každý!

Katalog kurzů CTM Online>>

Registrace probíhají do 5. 2. 2021.


1. prosince byla snesena plastika Letící od akademického sochaře Rudolfa Svobody. Abstraktní dílo bude restaurováno a instalováno zpět na pylon.
Fotografie v malé galerii.


Termín maturitního plesu Gymnázia Nad Alejí je přesunut na úterý 27. dubna 2021


Seznam otevřených kroužků


Zahajovací třídní schůzky

Třídní schůzky rodičů prvních ročníků se konají v prvním patře v místnosti č. 105 (divadlo)

2. 9. 2020 od 17 h. – prima A
2. 9. 2020 od 18 h. – 1.A
9. 9. 2020 od 17 h. – prima BKroužky pro první pololetí školního roku 2019/20

Nabídka kroužků – otevřené kroužky

Přihláška


Great Success of the CSCI School Exchange Program
CZECHAGO 2018 očima Jakuba Watzka ze Septimy A – odkaz na YouTube

Zlato pro Alejsbor

V úterý 26.3.2019 jsme se zúčastnili pražského kola celostátní soutěže středoškolských sborů. Připravovali jsme se na zkouškách pilně, od rána se soustředili jen na zpěv a byli jsme odměněni. Porota složená ze zkušených sbormistrů nám za náš výkon udělila zlaté pásmo.
Máme velikánkou radost. Odměnou nám bude cesta na hudební festival do Poreče v Chorvatsku příští týden. Děkuji hlavně všem zpěvákům, ale i dospělým za podporu našeho konání.

Helena Brdičková, sbormistryně

YPEF (Young People in Europena Forests, Mladí lidé v evropských lesích) je znalostní soutěž zaměřená na žáky a studenty všech základních a středních škol. Cílem této soutěže je zlepšit povědomí zejména mládeže, ale i celé společnosti, o významu lesů a zdůraznit význam lesnictví v současné době. Touto lesnicky zaměřenou soutěží postupují žáci a studenti přes místní a regionální kolo až do kola národního. Vítězné družstvo národního kola se pak účastní mezinárodního finále.

V kategorii mladších studentů jsme obsadili 1. až 4., 8., 11. až 13., 15. až 16., 20. a 22 místo z 26 družstev.  Z prvního místa studenti postupují do celostátního kola. V kategorii starší jsme obsadili 2., 5. až 6., 13. až 16. místo z 20 družstev.

Fotografie ze soutěže