Aktuality

Přihláškový formulář pro účinkující na Akademii 2020

Vánoční koncert

Všechny srdečně zveme na vánoční koncert s Českou mší vánoční J. J. Ryby a vystoupením Alejsboru, který se bude konat v sobotu 14. prosince v 16.00 hod. v jídelně školy. Zkouška pro účinkující bude ve 14.30.
Helena Brdičková

 

Europe code Week

Gymnázium Nad Alejí získalo grant v rámci iniciativy Europe code Week od společnosti Meet and Code v hodnotě 20 000 Kč. Tento grant se podařilo získat na základě iniciativy Nadačního fondu příznivců Gymnázia a na škole díky němu proběhnou workshopy, během kterých se studenti z vybraných tříd seznámí se základy kódování ve dvou programovacích jazycích Python a Scratch. Studenti si vyzkouší vlastní projekt a poznají, že kódování je jednoduché, tvůrčí a zábavné.

Workshopy budou probíhat od 14. 10. 2019 a zajistí je jedna z nejlepších počítačových akademií světa Coding with Kids. Online lekce akademie budou začleněny do výuky a žáci se naučí základy kódování. Studenti budou vytvářet vlastní programy – hry či interaktivní příběhy a naučí se chápat základní kódovací postupy, procvičí si řešení problémů a odstraňování chyb z vytvořených programů.

Gymnázium Nad Alejí ve spolupráci s Nadačním fondem příznivců Gymnázia Nad Alejí plánuje, že workshopy či kroužky programování budou pokračovat i nadále s využitím pomoci místních sponzorů.

Ing. arch. Markéta Škodová
vyučující IT
marketa.skodova@alej.cz

MUDr. Iva Dudová
předsedkyně správní rady
Nadační fond příznivců Gymnázia Nad Alejí

Coding with Kids
info-cz@codingwithkids.com
www.codingwithkids.com

Code Week
www.codeweek.eu

 

 


Kroužky pro první pololetí školního roku 2019/20

Nabídka kroužků – otevřené kroužky

Přihláška


Fotky a videa z letošní akademie

Great Success of the CSCI School Exchange Program

CZECHAGO 2018 očima Jakuba Watzka ze Septimy A – odkaz na YouTube

Mezinárodní sektání v Bayreuthu

Již 10. rokem mají naši studenti od 13 do 17 let možnost zúčastnit se Mezinárodního setkání mládeže v Bayreuthu, mládeže z partnerských měst Bayreuthu, Annency, La Spezia a Prahy 6, které se tentokrát koná od 1. – 13. srpna 2019. Cena za výuku, pestrý program, ubytování a stravování je 500 euro. (Doprava tam/zpět se platí zvlášť na červnovém setkání s rodiči.)

Vyučované jazyky jsou němčina a francouzština. Z každé země má šanci zúčastnit se 10 zájemců. Lze jet i opakovaně, což rádi dosvědčí studenti z oktávy A. Vedoucím celé akce je už řadu let absolvent Gymnázia Nad Alejí, nyní student magisterského studia germanistiky – italianistky na MU v Brně, Viktor Veselý. Více informací lze spolu s přihláškou získat u prof. Lady Boháčové, kabinet 323. Termín odevzdání závazných přihlášek je nejpozději do konce dubna 2019.

Zlato pro Alejsbor

V úterý 26.3.2019 jsme se zúčastnili pražského kola celostátní soutěže středoškolských sborů. Připravovali jsme se na zkouškách pilně, od rána se soustředili jen na zpěv a byli jsme odměněni. Porota složená ze zkušených sbormistrů nám za náš výkon udělila zlaté pásmo.
Máme velikánkou radost. Odměnou nám bude cesta na hudební festival do Poreče v Chorvatsku příští týden. Děkuji hlavně všem zpěvákům, ale i dospělým za podporu našeho konání.

Helena Brdičková, sbormistryně

 

YPEF (Young People in Europena Forests, Mladí lidé v evropských lesích) je znalostní soutěž zaměřená na žáky a studenty všech základních a středních škol. Cílem této soutěže je zlepšit povědomí zejména mládeže, ale i celé společnosti, o významu lesů a zdůraznit význam lesnictví v současné době. Touto lesnicky zaměřenou soutěží postupují žáci a studenti přes místní a regionální kolo až do kola národního. Vítězné družstvo národního kola se pak účastní mezinárodního finále.

V kategorii mladších studentů jsme obsadili 1. až 4., 8., 11. až 13., 15. až 16., 20. a 22 místo z 26 družstev.  Z prvního místa studenti postupují do celostátního kola. V kategorii starší jsme obsadili 2., 5. až 6., 13. až 16. místo z 20 družstev.

Fotografie ze soutěže