Aktuality

Plejády – den osobností

24. 9. 2019

Seznam přednášejících

Anotace

Rozpis přednášek

Informace sledujte průběžně, ještě dochází ke změnám

https://www.facebook.com/events/1102772613446899


Kroužky pro první pololetí školního roku 2019/20

Nabídka kroužků – otevřené kroužky

Přihláška


Fotky a videa z letošní akademie

Great Success of the CSCI School Exchange Program

CZECHAGO 2018 očima Jakuba Watzka ze Septimy A – odkaz na YouTube

Mezinárodní sektání v Bayreuthu

Již 10. rokem mají naši studenti od 13 do 17 let možnost zúčastnit se Mezinárodního setkání mládeže v Bayreuthu, mládeže z partnerských měst Bayreuthu, Annency, La Spezia a Prahy 6, které se tentokrát koná od 1. – 13. srpna 2019. Cena za výuku, pestrý program, ubytování a stravování je 500 euro. (Doprava tam/zpět se platí zvlášť na červnovém setkání s rodiči.)

Vyučované jazyky jsou němčina a francouzština. Z každé země má šanci zúčastnit se 10 zájemců. Lze jet i opakovaně, což rádi dosvědčí studenti z oktávy A. Vedoucím celé akce je už řadu let absolvent Gymnázia Nad Alejí, nyní student magisterského studia germanistiky – italianistky na MU v Brně, Viktor Veselý. Více informací lze spolu s přihláškou získat u prof. Lady Boháčové, kabinet 323. Termín odevzdání závazných přihlášek je nejpozději do konce dubna 2019.

Zlato pro Alejsbor

V úterý 26.3.2019 jsme se zúčastnili pražského kola celostátní soutěže středoškolských sborů. Připravovali jsme se na zkouškách pilně, od rána se soustředili jen na zpěv a byli jsme odměněni. Porota složená ze zkušených sbormistrů nám za náš výkon udělila zlaté pásmo.
Máme velikánkou radost. Odměnou nám bude cesta na hudební festival do Poreče v Chorvatsku příští týden. Děkuji hlavně všem zpěvákům, ale i dospělým za podporu našeho konání.

Helena Brdičková, sbormistryně

 

YPEF (Young People in Europena Forests, Mladí lidé v evropských lesích) je znalostní soutěž zaměřená na žáky a studenty všech základních a středních škol. Cílem této soutěže je zlepšit povědomí zejména mládeže, ale i celé společnosti, o významu lesů a zdůraznit význam lesnictví v současné době. Touto lesnicky zaměřenou soutěží postupují žáci a studenti přes místní a regionální kolo až do kola národního. Vítězné družstvo národního kola se pak účastní mezinárodního finále.

V kategorii mladších studentů jsme obsadili 1. až 4., 8., 11. až 13., 15. až 16., 20. a 22 místo z 26 družstev.  Z prvního místa studenti postupují do celostátního kola. V kategorii starší jsme obsadili 2., 5. až 6., 13. až 16. místo z 20 družstev.

Fotografie ze soutěže