eTwinning s Lope De Vega

Ve školním roce 2022/23 studenti 04.B navázali partnerskou spolupráci se zahraniční střední školou Lope De Vega v Benidormu, Alicante.

https://lopedevega.es/

Etwinningový projekt, který spolu tvoří, se nazývá The cultural heritage as a tool to build the common European identity. Práce spočívá v online setkáních, kde si studenti formou videí, pwp prezentací, dialogem sdělují zábavnou formou informace o historii, kultuře, geografii i politice.

Každý měsíc se koná alespoň jedno online setkání, kterému předchází spousta příprav, dělba práce, vymezení obsahu, nahrávání videí i v exteriéru. Vše probíhá v angličtině a cílem je uvědomění si odlišností a zároveň společných okamžiků v minulosti, které nám umožní podobným partnerským způsobem uchopit a ovlivnit budoucí vývoj našich zemí a společné směrování kormidla Evropy.

Na rozdíl od španělských studentů nemá 04.B pro projekt přidané či jinak vymezené hodiny v rozvrhu, a studenti se tak věnují práci dobrovolně ve svém volném čase s nadějí, že se jako závěrečná tečka uskuteční klasický týdenní výměnný pobyt na jaře/na podzim 2023. Vzhledem k maximálnímu nasazení studentů škola pomůže zažádat pro závěrečnou fázi projektu o grant.

Držte nám palce, o vývoji budeme dále informovat.

Program aktivit (PDF)

Přejít nahoru