Projekt Recyklohraní (2008 – 2009)

Třídíme odpady v rámci Recyklohraní

Naše škola se zapojila do školního recyklačního programu Recyklohraní. Program pořádají neziskové společnosti ASEKOL, ECOBAT a EKO-KOM, které zajišťují sběr a recyklaci vysloužilých elektrozařízení, baterií a obalů.

Cílem projektu je zvýšit povědomí o třídění odpadů u mladé generace a také zajistit recyklaci drobných vysloužilých elektrozařízení a baterií v co nejvyšší míře.

V rámci projektu Recyklohraní je naše škola vybavena sběrnými nádobami na použité baterie a drobné elektrozařízení. Sběrné nádoby poskytnuté společnostmi ASEKOL a ECOBAT jsou umístěny v přízemí školy ve vestibulu vlevo od vchodových dveří a také u pravého schodiště.

Každý žák má možnost do školy nosit nepotřebné drobné elektrospotřebiče (například starý mobil, kalkulačku, telefon, elektrohračku, drobné počítačové vybavení, discman nebo MP3 přehrávač), baterie
a akumulátory.

Naši žáci se mohou zapojit také do zábavných her a soutěží, výtvarných či fotografických úkolů a kvízů
z oblasti třídění a recyklace odpadů, které budou organizátoři projektu zadávat.

Za nasbírané vysloužilé baterie a drobná elektrozařízení a splněné úkoly získá naše škola body, za něž žákům budeme moci pořídit různé učební pomůcky, hry i vybavení pro volný čas. Katalog odměn a další informace o projektu jsou Vám k dispozici na www.recyklohrani.cz.

Vážení rodiče, do Recyklohraní se můžete zapojit i Vy. Máte-li doma vybité baterie či vysloužilé drobné elektrospotřebiče, věnujte je svým dětem. Zajistíte tak jejich recyklaci a svým dětem pomůžete získat body na nákup odměn.

3. úkol (Asekol):

Kvíz o zpětném odběru elektrozařízení najdete zde.

2. úkol (Ekobat):

Výtvarná soutěž: Vyrobte si sběrný box pro baterie
Fotografie všech sběrných boxů, které vyrobili studenti s prof. Braunovou najdete zde.
Do soutěže mohly být poslány dvě fotografie.V soutěži jsme za ně získali v kategorii středních, základních a mateřských škol 4. místo s tímto hodnocením:
„Dvě naprosto odlišná originální řešení, velký vlastní podíl žáků, vtipné – baterií „nakrmit vězně“, prostorově, tvarově i barevně vynikající – „Blesk“ je krásná plastika, snadno zapamatovatelné.“Celkové výsledky najdete na www.recyklohrani.cz v sekci Novinky.

1. úkol (Eko-kom):

Kvíz z oblasti třídění a recyklace odpadů
(se správným řešením)
GNA nezískalo žádný bod, protože z odpovědí na 10 otázek byly 2 špatné.
Přejít nahoru