Biologie

Aktuality

YPEF - opět  postupujeme do národního kola!

Co je  YPEF ? Young People in European Forests 

YPEF je znalostní přírodovědná soutěž s mezinárodním přesahem. Je zaměřena na žáky a studenty všech 
základních a středních škol. Cílem soutěže je zlepšit povědomí o významu lesa, v něm žijících společenstvech rostlin a živočichů.

Naši student se loni 1.4. 2015  zúčastnili poprvé a hned s velkým úspěchem. V kategorii mladších žáků do 15 let jsme získali hned dvě medaile! 

Vítězové mladší kategorie se stali: Ludmila Kojecká, Alžběta Máchová, Lukáš Frk (SB ). Ti také postoupili do národního kola, kde vybojovali krásné 6. místo. 

2. místo v regionálním kole získalo opět družstvo naší školy ve složení: Kateřina Kohoutová, David Stránský a Petr Zajíc (TB).

Ve starší kategorii do 21 let jsme vybojovali těsně, s původovou ztrátou za Střední lesnickou školou 2. místo!  

O úspěch se zasloužili:                                                                                                                 Anežka Marko (MB), Tereza Jenčová (XA) a Šimon Hříbal (OA)

Letos  16.3. zvítězilo opět naše družstvo Alejáků ve stejném složení, zopakovalo stejný úspěch a postoupilo do národního kola 14. - 15.6.:  Ludmila Kojecká, Alžběta Máchová, Lukáš Frk (TB ).
 
Blahopřejeme! A držíme palce!

Prohlédněte si fotografie z minulého ročníku: 


Postupujeme! Do národního kola!                  

http://www.zlatylist.cz/

Naši soutěžící ve složení: Ludmila Kojecká TB, Alžběta MáchováTB, Lukáš Frk TB, Magdaléna Houžvičková KA , Kateřina Kohoutová KB a Petr Zajíc KB se zúčastnili okresního kola soutěže a vybojovali zde 1. místo. Zajistili si účast v krajském kole.

V krajském kole, které probíhalo v neděli 24. 5. 2016 po celý den v areálu Botanické zahrady v Troji, vybojovali 2. místo za gymnáziem Budějovická.  Tím si otevřeli cestu do národního kola, které bude probíhat ve dnech  13. – 18. 6. v Telči.
 
Zlatý list je soutěž s čtyřicetiletou tradicí, pořádaná Českým svazem ochránců přírody. Soutěží šestičlenná družstva rozdělená do dvou tříčlenných hlídek. Důraz je kladen na týmovou práci.  Drtivá většina úkolů je řešena v terénu. Nechybí ani samostatná tvůrčí práce založená na dlouhodobém pozorování okolní přírody. Výsledky pozorování jsou ztvárněny do posteru, který je podmínkou postupu soutěžících do vyšších kol soutěže. 

Smyslem soutěže je přitáhnout mladé lidi k přírodě, podnítit jejich zájem o ochranu přírody, setkávat se s lidmi podobných zájmů, načerpat nové vědomosti od zkušených odborníků z přírodovědeckých fakult a dalších přírodovědných organizací a spolků.

My jsme se soutěže zúčastnili poprvé, studenti byli nadšeni neotřelou formou soutěže, zcela odlišnou od ostatních přírodovědných soutěží. Budeme jim držet palce, nejen aby uspěli v národním kole, ale hlavně, aby jejich nadšení pro přírodu zůstalo jejich celoživotním zájmem.     

Studenti, pokud budete mít zájem se k nám přidat, podrobnosti o soutěži naleznete na http://www.zlatylist.cz/postupova-kola/krajska-kola/#praha


Podřízené stránky (1): Aktuality