Studovat v zahraničí

V této sekci naleznete materiály, které se týkají následujících oblastí:

Výchovný poradce pro studenty, kteří uvažují o středoškolském nebo vysokoškolském studiu v zahraničí a pro výměnné studenty je  prof. Sheldon Kim. Pokud potřebujete pro zahraniční školu posudek/doporučení/hodnocení, je třeba o ně požádat výchovného poradce s dostatečným předstihem před termínem odevzdání (nejméně 2 týdny). Administrativní úkony (přerušení studia) vyřizuje ředitel gymnázia.

The Fulbright Commission

přidáno: 31. 1. 2018 2:53, autor: Jan Horalek   [ aktualizováno 31. 1. 2018 2:53 ]

The Fulbright Commission has announced a leadership program in Chicago
for one week during the summer.  They are looking for a Czech
applicant who attends school in Prague, and it is open for girls from
the age of 14 to 16.  This is an ALL-EXPENSE PAID trip - if you are
interested in applying, please talk to Sheldon or visit
http://www.chicagosistercities.com/initiative/global-youth-ambassadors/
for more information.

Information session (ALFA Agency)

přidáno: 26. 9. 2017 6:55, autor: Sheldon Kim

ALFA agency will be holding an information session in Prague on the 25th and 26th of October for those students who are interested in studying abroad in the United States, Canada, New Zealand or Spain.  For more information, please go to highschooldays.cz


Registrace do online kurzů CTM začíná již 10.5.

přidáno: 3. 5. 2017 9:10, autor: Zuzana Stiborkova   [ Aktualizováno 23. 10. 2017 2:53 uživatelem Jan Horalek ]

Registrace do CTM Online kurzů byla prodloužena do 20.9.2017!!!

Milí studenti,

10. května 2017 bude zahájena registrace do podzimního semestru programu CTMOnline. 

Pro 150 studentů jsme získali stipendia ve výši 5.000 Kč / 1 studenta. Stipendia budou udělována na základě pořadí registrace do programu a úhrady kurzovného. Registrace  do kurzů probíhají online.

Registrační termíny: 
Podzimní semestr: 10. května 2017 – 15. září 2017, zahájení studia v týdnu od 1. do 6. října 2017
(u kurzů AP Biology zahájení studia v týdnu od 18. do 22. září 2017)
Zimní semestr: 23. října 2017 – 24. listopadu 2017, zahájení studia v týdnu od 1. prosince 2017, v nabídce nebudou AP kurzy.

Seznam otevíraných kurzů včetně jejich detailního popisu je k dispozici na stránkách http://ctm-academy.cz/online. Zde si studenti ve spolupráci s rodiči mohou detailně projít rozsah a zaměření jednotlivých kurzů a vybrat si kurz, který nejlépe odpovídá jejich zaměření a úrovni dosavadních znalostí.

Výuka probíhá v angličtině, on-line, každému studentovi se po celou dobu trvání kurzu věnuje jeden konkrétní instruktor, který studenta interaktivně provádí celým kurzem. Kurzy jsou vhodné od primy po maturitu pro motivované středoškoláky, kteří v jednotlivých oborech svého zájmu prokazují výrazně vyšší vědomosti a zájem, a chtějí si rozšířit znalostí v konkrétních vědních oborech.

K registraci musí studenti zaslat písemné doporučení školy (škola před registrací u CTM vyžaduje zaslání školní předběžné přihlášky na adresu zuzana.stiborkova@alej.cz. Najdete ji v příloze)

Těšíme se na spolupráci,

Jeanne Bočková
Centrum pro talentovanou mládež, z.s.
Objevitelské soboty s.r.o.

Fulbright - program na květen a 16.5. setkání se zástupci nejlepších amerických univerzit

přidáno: 2. 5. 2017 7:30, autor: Zuzana Stiborkova   [ aktualizováno 2. 5. 2017 7:31 ]

Jako obvykle program najdete v příloze.

POZOR - blíží se výjimečná akce!
Do Prahy míří zástupci několika elitních amerických univerzit a vy budete mít ojedinělou příležitost se s nimi potkat a získat tak víc informací o studiu i přijímacím řízení přímo od nich! Setkání s pracovníky přijímacích kanceláří Princeton University, Columbia University, Dartmouth College, Northwestern University a Vanderbilt University se uskuteční 16. května od 18 do 20 hodin v Americkém centru, Tržiště 13, Praha 1 - Malá Strana.

Všechny zastoupené vysoké školy patří do první dvacítky nejlepších amerických univerzit národního významu podle žebříčku U.S. News. Princeton dokonce v roce 2017 obsadil 1. místo žebříčku, Columbia je na 5. místě, Dartmouth je 11., Northwestern je na 12. pozici, Vanderbilt je v žebříčku 15.

Taková koncentrace špičkových univerzit z USA je zcela unikátní a proto by si žádný vážný zájemce o studium na prestižních vysokých školách toto setkání neměl nechat ujít!

Kvůli omezenému počtu míst prosíme zájemce o registraci.

Těšíme se na vás!


Programy na duben od Fulbrightovy komise a další informace

přidáno: 5. 4. 2017 7:17, autor: Zuzana Stiborkova   [ aktualizováno 5. 4. 2017 10:51 ]

Program najdete v příloze.

Zároveň připomínáme uzávěrky nejdůležitějších stipendijních programů, které podporují talentované studenty na jejich cestě na americké a další zahraniční univezity. Uzávěrka přihlášek do programu Scholarship od Bakala Foundation, kam by se měli hlásit studenti už v předposlením ročníku, je 15. května, viz http://www.bakalafoundation.org/vzdelani/scholarship/.
Uzávěrka programu Univerzity od Kellner Family Foundation, kde dávají přednost spíše už přijatým studentům, tedy těm v posledních ročnících, je 31. května, viz http://www.kellnerfoundation.cz/univerzity/granty/jak-pozadat-o-financni-grant.

S předstihem také oznamujeme, že 16. května do Prahy zavítají pracovníci přijímacích kanceláří několika nejlepších amerických univerzit, konkrétně Princetonu, Columbie, Dartmouth, Northwestern a Vanderbildu. Prezentace pro studenty a širokou veřejnost bude od 18 do 20 hodin v Americkém centru.

Dále zájemcům o studium v zahraničí doporučujeme k přečtení článek pro Forbes od prof. Haláčka z PORGu kde přesně popsal, co přijetí na prestižní univerzitu vyžaduje, http://www.forbes.cz/z-ceska-na-stanford-navod-jak-se-dostat-na-prestizni-univerzitu-v-usa/. Rozhovor s Bárou Davidovou můžete vidět na DVTV, https://video.aktualne.cz/dvtv/dostala-se-mezi-nejlepsi-na-stanford-mi-pomohly-i-dobrovolni/r~cb4ce52e10d511e7a70b002590604f2e/, nebo Seznamu, https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/jak-se-dostat-na-stanford-osmnactileta-ceska-mluvi-o-prijeti-na-prestizni-skolu-29427


Bakala Foundation - Student Hub, 10.4. - přednáška

přidáno: 29. 3. 2017 8:42, autor: Zuzana Stiborkova   [ aktualizováno 5. 4. 2017 7:06 ]

Jménem Bakala Foundation - Student Hub bychom vás a/nebo vaše studenty rádi pozvali na přednášku, kterou pořádáme
v pondělí 10. dubna 2017 od 17:00 v Gröbeho vile na Vinohradech.
Doplňující informace naleznete níže nebo nahttp://www.bakalafoundation.org/vzdelani/student-hub/.

Setkání s „Wintonovým dítětem“ Ruth Hálovou

Zajímáte se o tematiku druhé světové války? Víte kdo byly a jsou tzv. Wintonovy děti? Je nám ctí vás, ve spolupráci s Knihovnou Václava Havla, pozvat na debatu s jednou ze zachráněných židovských děvčat, paní Ruth Hálovou, která ve věku 13 let nastoupila do vlaku do Anglie a opustila tak rodné, v té době Němci okupované Československo. Jaké pro ni bylo opustit svůj domov i zemi a začít žít v cizí rodině, jejímž jazykem tehdy ani nemluvila? Proč se po letech vrátila do rodného Českého Krumlova a jak vnímá židovství dnes? Přijďte si poslechnout její příběh v pondělí 10. 4. v 17:00h do Gröbeho vily v Praze na Vinohradech a zeptat se na vše, co vás zajímá. Večerem nás provede samotný ředitel Knihovny Václava Havla, Michael Žantovský.

Více informací a registrace zde: www.bfh26.eventbrite.com


Programy Fulbrightovy nadace na březen a SAT

přidáno: 28. 2. 2017 9:03, autor: Zuzana Stiborkova   [ aktualizováno 28. 2. 2017 9:04 ]

V únoru jsme úspěšně rozjeli první ročník programu U.S. College Club, je v něm 11 studentek a studentů a doufáme, že povede ke kýženému cíli, tedy pomoci těmto talentovaným a motivovaným mladým lidem získat nabídky přijetí od nejlepších amerických univerzit. Protože ovšem část času nyní věnujeme tomuto programu, bude nabídka programů pro veřejnost omezenější než v minulosti, ale jako celek budou mít všichni zájemci o studium v USA, tedy i ti, kteří v College Clubu nejsou, pořád dost možností dozvědět se vše potřebné. Program na březen je v příloze.

Další důležitou zprávou je, že od roku 2017 se mění kalendář testování zkoušky SAT. Testovací organizace College Board končí s lednovými termíny, zato přidává termín srpnový. Bohužel pro zahraniční studenty mezinárodně až od roku 2018. Pro letošní podzim to tedy znamená, že studenti mohou SAT skládat pouze v říjnu, listopadu a prosinci. I proto získávají na důležitosti brzké, už předprázdninové termíny, tedy květnový a červnový termín. Nový rozpis testování pro roky 2017 a 2018 najdete na https://collegereadiness.collegeboard.org/sat/register/international.

Info schůzka k programu Scholarship 2017

přidáno: 20. 2. 2017 3:46, autor: Zuzana Stiborkova   [ aktualizováno 20. 2. 2017 3:47 ]

Datum: Pondělí 27.února 2017  17:00 až 19:00

Místo: Bakala Foundation, Pernerova 51, Praha 8 - Karlín

Chcete se dozvědět o podmínkách získání finanční podpory pro studia v zahraničí prostřednictvím programu Scholarship poskytovaného Bakala Foundation? Zajímají vás počty a profily úspěšných žadatelů z minulých let? Máte dotazy k online přihlášce a způsobu jejího vyplňování? Bakala Foundation Student Hub si vás dovoluje pozvat na informativní setkání k programu Scholarship 2017, kde budete mít příležitost probrat nejen tyto, ale všechny další zásadní otázky s Kristýnou Borsodi, manažerkou programu Scholarship.

Těšíme se na vaši návštěvu!

Registrace zde: https://bfh25.eventbrite.com/

Australský a Novozélandský den 23.března v Alfa Agency

přidáno: 16. 2. 2017 2:44, autor: Zuzana Stiborkova   [ aktualizováno 16. 2. 2017 2:52 ]

Milí příznivci cestování,

rádi bychom vás tímto pozvali na již 12. ročník veletrhu věnovaného studiu, práci a cestování v Austrálii a na Novém Zélandu - Australský a Novozélandský den 2017! Veletrh pořádá společnost Alfa Agency ve spolupráci s vybranými australskými vzdělávacími institucemi, pod záštitou australské ambasády a honorárního konzula.

Australský a Novozélanský den se letos koná 22. 3. 2017 v Brně a 23. 3. 2017 v Praze, v kancelářích Alfa Agency. Tradiční BIG Australské Dny pro Vás připravujeme na říjen 2017!

Pokud se tedy chystáte do Austrálie, nebo na Nový Zéland, ať již za studiem, prací, nebo jste jen cestovatelští fandové a nadšenci, potom Australský a Novozélandský den pro vás skvělou příležitostí, jak se o nejjižnějších kontinentech dozvědět co nejvíce. Budete mít možnost se potkat s lidmi, kteří mají s cestami do Austrálie dlouholeté zkušenosti, také s bývalými "australskými" studenty, zahrajete si na didgeridoo (hudební nástroj australských domorodců) a nasajete pohodovou "no worries" atmosféru…

Nechte se nadchnout, nechte se inspirovat a žijte s námi Austrálií a Zélandem! Přijďte a vyhrajte 3-měsíční jazykový kurz v Austrálii a další věcné ceny! Vstup je zdarma!

Fulbright - program na únor a U.S.College Club

přidáno: 1. 2. 2017 6:54, autor: Zuzana Stiborkova   [ aktualizováno 1. 2. 2017 6:59 ]

Určeno studentům předposledního ročníku GNA, kteří uvažují o studiu VŠ v USA:

Přehled informačních programů, např. Jak financovat studium v USA, je v příloze.

Registrace do U.S.College Clubu je prodloužena do 15.2.2017. Ještě je pár volných míst.
Aktivity klubu studenty kvalitně připraví na úspěšné zvládnutí přijímacího řízení i na samotné studium v USA. Více je v příloze.

1-10 of 102